ÇOCUK ADALETİNDE YENİ ARAYIŞLAR; MEVZUAT VE YÖNETİM ÇALIŞTAYI

Başkanlığımız, İngiltere  Büyükelçiliği ve UNICEF işbirliği ile “Çocuk Adaletinde Yeni Arayışlar: Mevzuat ve Yönetim Çalıştayı” düzenlenmiştir. Çalıştay Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı’nın ev sahipliğinde Mersin Divan Otel’de 1-3 Mart 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilmiştir.

Çalıştaya,  Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Selahaddin Menteş, Yargıtay Üyesi Sevil Kartal, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Ceza İşleri Genel Müdürü Aytekin Sakarya, Mağdur Hakları Daire Başkanı Muhittin Özdemir, Mersin Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Yıldırım, Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, Mersin Baro Başkanı Av. Alpay Antmen, Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, İl Emniyet Müdürü Rahmi Baştuğ, İl Jandarma Komutanı Albay Ömer Uyan, Mersin Merkez Komutanı Albay Erol Özer, TRT Çukurova Müdürü Sebahattin Kahraman, çocuk alanında çalışan akademisyenler, Cumhuriyet Başsavcılığı çocuk büro savcıları, aile ve çocuk mahkemesi hâkimleri ve sosyal çalışma görevlileri, avukatlar, kamu kurumu ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katılım sağlamıştır.

Çalıştaya açılış konuşmaları ile başlanmış olup açılış konuşmalarının ardından grup çalışmaları ile devam edilmiştir. Grup çalışmalarında ceza hukuku, ceza muhakemesi hukuku, medeni hukuk, medeni usul hukuku ve çocuk koruma hukuku tartışılmış, mevcut uygulamadaki sorunlar tespit edilmiş ve çözüm önerileri dile getirilmiştir. Çocuk adalet sistemi ve yönetiminin de tartışıldığı çalıştay, grup sunumlarının yapıldığı oturumlar ve kapanış konuşmasıyla sona ermiştir.

Çalıştay Programına Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Çalıştay Raporuna Ulaşmak İçin Tıklayınız.

image-1 image-1 image-1 image-1 image-1 image-1 image-1 image-1 image-1 image-1 image-1 image-1 image-1 image-1 image-1 image-1

T.C. Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğü Mağdur Hakları Resmi Web Sitesi © 2015 Tüm Hakları Saklıdır.

Webportal