MAĞDUR HAKLARI DAİRE BAŞKANI MUHİTTİN ÖZDEMİR'İN KAPANIŞ KONUŞMASI

Değerli Katılımcılar,

İki gün boyunca açılış ile başlayan, beş oturumda devam eden Uluslararası Mağdur Hakları Sempozyumu’nu onurlandırdığınız için hepinize teşekkür ediyorum.

Sempozyumdaki sunumları kitap haline getireceğiz ve sizlere sunacağız. Bu nedenle sempozyumda bizi bilgilendiren, sunumlarıyla katkı sağlayan değerli hocalarımıza ve panelistlerimize de ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Yapılan sunumlar ve tartışmalar kanun çalışmalarında ve sonraki çalışmalarda değerlendirilecektir. Sizler, bu çalışma ile toprağa bir tohum attınız; bakım bizim elimizde, ya iyi meyve veren bir ağaç olacak ya az meyve veren bir ağaç olacak ya da kuru bir ağaç olacak. Bu nedenlerle, bu sempozyumu çok önemsiyoruz. Sempozyumun hazırlanmasında bizleri destekleyen Türkiye Büyük Millet Meclisi İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu'na, sempozyuma maddi olarak katkı sağlayan, fon sunan İngiltere Büyükelçilik'ine, Adalet Akademisi'ne ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü'ne ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Yine çalıştığımız ajans ve ilgili firmalara da ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Otele de değerli hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Burada teşekkürü en fazla hak eden de bizim çalışma arkadaşlarımız, onlara da emek verdikleri için ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Saygılar sunuyorum.

T.C. Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğü Mağdur Hakları Resmi Web Sitesi © 2015 Tüm Hakları Saklıdır.

Webportal