Yardımcı Yargı Personelinin Etkinliğinin ve Eğitimlerinin Kalitesinin Artırılması Projesi Kapsamında Kuzey İrlanda’ya Çalışma Ziyareti

Yardımcı Yargı Personelinin Etkinliğinin ve Eğitimlerinin Kalitesinin Artırılması Eşleştirme Projesi 4. Bileşen olan Sosyal İnceleme Standartlarının Belirlenmesi kapsamında 16-22 tarihleri arasında Kuzey İrlanda’ya çalışma ziyareti düzenlenmiştir. 9 kişiden oluşan heyet Birleşik Krallığa bağlı olan Kuzey İrlanda da birçok kamu kurum ziyareti yaparak konuya ilişkin yerinde incelemelerde bulunmuştur.

Ziyaretin başlıca amacı olan sosyal inceleme raporları konusu başlığı altında, sosyal inceleme raporlarının uygulandığı ve ele alındığı tüm kurumlar ziyaret edilmiştir. Proje kapsamında heyete Ceza İşleri Genel Müdür Yardımcısı Fatih Koçak başkanlık etmiştir. Ziyaret Parlamentonun ziyareti ile başlayarak, Polis Merkezi, Çocuk Islahevi (Woodland), Erken Müdahale Kurumu, Marac Merkezi, Savcılık, Çocuk ve Aile Mahkemeleriyle devam etmiştir. Kurumlarda, görevliler ile toplantılar yapılıp Kuzey İrlanda da uygulanan çalışmalar ve hizmetler konusunda bilgi alınmıştır.