“KADINLARIN ADALETE ERİŞİMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ”NİN AÇILIŞ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Kadınların adalete erişimlerinin güçlendirilmesini amaçlayan, Birleşmiş Milletler Kadın Birimi (UN Women) iş birliğinde ve İsveç Ulusal Kalkınma Ajansı (SIDA) desteğiyle yürütülecek olan “Kadınların Adalete Erişiminin Güçlendirilmesi Projesi” nin açılış töreni gerçekleştirilmiş, proje eğiticileri ile ilk çalışma grubu toplantısı tamamlanmıştır.

Açılış programına Adalet Bakan Yardımcımız Sn. Yakup MOĞUL,  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Sn. Fatma ÖNCÜ, BM Kadın Birimi Türkiye Ülke Direktörü Sn. Asya VARBANOVA, İsveç Büyükelçisi Sn. Staffan HERRSTRÖM ile Adli Destek ve Mağdur Hizmetleri Dairesi Başkanı Sn. Ramazan GÜRKAN da açılış konuşmaları ile katılım sağlamışlardır.

Açılış programının tamamlanmasından sonra proje eğiticileri ile ilk çalışma grubu toplantısı yapılmış, Proje kapsamında gerçekleştirilmesi planlanan deneyim paylaşımı çalıştayları ve Tedbir Mahkemesi hâkimleri ile Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Suçları Soruşturma Bürosunda görev yapan Cumhuriyet savcılarının kullanımı için tasarlanması düşünülen rehber oluşturulması sürecine dair değerlendirmeler yapılmıştır.

Projenin süresi bir yıl olarak belirlenmiş olup, Aralık 2022 tarihinde bitirilmesi öngörülmektedir.

Fotoğraflar