Sosyal İnceleme Raporlarının (SİR) Standartlarının Geliştirilmesi Çalıştayı İzmir'de gerçekleştirildi.

Bakanlığımız ve Birleşik Krallık ile işbirliğinde yürütülen eşleştirme projesi olan Yardımcı Yargı Personelinin Standartlarının Geliştirilmesi Projesi kapsamında 15-16 Nisan tarihlerinde İzmir Best Western Premier Karşıyaka Otelde ‘Sosyal İnceleme Raporlarının Standartlarının Geliştirilmesi Çalıştayı’ düzenlenmiştir.

Çalıştay Mağdur Hakları Daire Başkanı Ramazan GÜRKAN ve Birleşik Krallık Proje Lideri Paula JACK’in açılış konuşmaları ile başlamış ve iki gün boyunca grup çalışmaları ile devam etmiştir. Çalıştaya Birleşik Krallık proje uzmanları, ilgili kamu kurum temsilcileri, akademisyenler ve çeşitli illerde aile ve çocuk mahkemelerinde görev yapan sosyal çalışma görevlileri (sosyal çalışmacı, psikolog, pedagog) katılım sağlamıştır.

Çalıştayda, proje kapsamında Birleşik Krallık proje uzmanları tarafından hazırlanan yeni sosyal inceleme raporları şablonları tanıtılmış ve yeni şablonlar grup çalışmaları ile birlikte detaylı bir çalışılmıştır. Yapılan çalışmalar sonucunda şablonlara ilişkin değerlendirmeler ve geri bildirimler alınmıştır.

 

Fotoğraflar