Yardımcı Yargı Personelinin Etkinliğinin ve Eğitimlerinin Kalitesinin Artırılması Projesi Kapsamında Çalışma Ziyareti

Bakanlığımız ve Birleşik Krallık ile işbirliğinde yürütülen eşleştirme projesi olan Yardımcı Yargı Personelinin Standartlarının Geliştirilmesi Projesi kapsamında 20-21 Ocak 2020 tarihinde İstanbul Adliyesine çalışma ziyareti düzenlenmiştir.

Çalışma ziyaretine, Ceza İşleri Genel Müdür Yardımcısı Ali ÖZTÜRKMEN, Mağdur Hakları Daire Başkanlığı Tetkik Hakimi Gökçe Bahar ÖZTÜRK ve Birleşik Krallık Proje Lideri Paula JACK ve proje uzmanı katılım sağlamıştır. Çalışma ziyareti, açılış konuşmaları ile başlamış ve birgün boyunca sosyal çalışma görevlilerinin katıldığı grup çalışmaları ile devam etmiştir. Çalışma ziyareti kapsamında, sosyal inceleme rapor şablonları hakkında geri bildirimler alınmıştır. İkinci gün Birleşik Krallık proje uzmanları ile birlikte aile ve çocuk mahkemeleri hakimleri ziyaret edilerek sosyal inceleme rapor şablonları hakkında değerlendirmeleri alınmıştır.

Proje kapsamında, 23-24 Ocak 2020 tarihinde Samsun Adliyesine çalışma ziyareti düzenlenmiştir. Çalışma ziyaretine, Ceza İşleri Genel Müdür Yardımcısı Şenol TAŞ, Mağdur Hakları Daire Başkanlığı Tetkik Hakimi Gökçe Bahar ÖZTÜRK ve Birleşik Krallık Proje Lideri Paula JACK ve proje uzmanı katılım sağlamıştır. Çalışma ziyareti, açılış konuşmaları ile başlamış ve bir gün boyunca sosyal çalışma görevlilerinin katıldığı grup çalışmaları ile devam etmiştir. Çalışma ziyareti kapsamında, sosyal inceleme rapor şablonları hakkında geri bildirimler alınmıştır. İkinci gün Birleşik Krallık proje uzmanları ile birlikte aile ve çocuk mahkemeleri hakimleri ziyaret edilerek sosyal inceleme rapor şablonları hakkında değerlendirmeleri alınmıştır.

Proje kapsamında, 28 Ocak 2020 tarihinde Ankara Batı Adliyesine çalışma ziyareti düzenlenmiştir. Çalışma ziyaretine, Mağdur Hakları Daire Başkanlığı Sosyal Hizmet Uzmanı Pınar ÖZDEMİR ve Birleşik Krallık Proje Lideri Paula JACK ve proje uzmanı katılım sağlamıştır. Çalışma ziyareti, açılış konuşmaları ile başlamış ve bir gün boyunca sosyal çalışma görevlilerinin katıldığı grup çalışmaları ile devam etmiştir. Çalışma ziyareti kapsamında, sosyal inceleme rapor şablonları hakkında geri bildirimler alınmıştır.

Yardımcı Yargı Personelinin Standartlarının Geliştirilmesi Projesi kapsamında Birleşik Krallık proje uzmanları tarafından hazırlanan yeni sosyal inceleme raporları şablonları ile ilgili tüm pilot illerden geri bildirim alınarak, proje çalışma ziyaretleri tamamlanmıştır. Yapılan çalışmalar sonucunda, başarılı geçen bir proje süreci gerçekleşmiştir. Proje, Şubat 2020 de bitecek olup il ziyaretlerinin tamamlanmasının ardından sosyal inceleme yeni rapor şablonları UYAP’a yüklenecektir.

 

Fotoğraflar